Windows

Windows 10 Wi-fi Sorunu Nasıl Çözülür?

Windows 10 Wi-fi Sorunu Nasıl Çözülür?

Windows’un en güncel işletim sistemi olan Windows 10 önceki versiyonlarda olduğu gibi sorunsuz şekilde gelmedi. Zaman zaman bazı uygulamalarda ya da işlevsel ekipmanlarda hata verebiliyor. Bunlar arasında en sık karşılaşılanı Wi-fi Sorunu oluyor. Bu yazımızda sorunun tanımı ve çözümü üzerine bilgi vereceğiz. Eğer donanımsal sorununuz yoksa Wi-fi probleminiz çözülecektir.

Windows 10 final sürümünde sıkça görülen Wi-Fi sorunu, genellikle Win7 ya da 8.1 kullanıcılarının yükseltmeleri sonucunda görüldü. Ayrıca sistemi ilk kez kullanan masaüstü ya da diz üstü bilgisayar sahipleri de yaşadı. Sorunun çözümüne geçmeden önce ağ bağlantılarınızı kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca modeminizin doğru çalışıp çalışmadığını kontrol edip, mümkünse başka Wi-fi ağlarına bağlanmayı deneyin. Eğer bu adımlar sonucunda problemin hala cihazınızdan kaynaklandığını düşünüyorsanız,  Windows 10 Wi-fi sorununu adım adım çözüme kavuşturalım.

İlk olarak Başlat menüsü üzerine gelip sağ tıklayalım. Açılan alanda Komut İstemi (Yönetici) basamağını seçelim.

Karşınıza siyah arka fonda olan komut sistemi gelecektir. Buraya “reg delete HKCR\CLSID\{988248f3-a1ad-49bf-9170-676cbbc36ba3} /va /f” komutunu yazalım ya da kopyalayıp yapıştıralım.

Akabinde şu komutu da giriyoruz: “netcfg -v -u dni_dne

İşlemler bu kadar. Şimdi yapmamız tek gereken şey bilgisayarı yeniden başlatmak olacaktır. Akabinde sorundan kurtulmuş olacaksınız. En yakın Wi-Fi bağlantı noktasını aratıp bağlanmayı deneyebilirsiniz.

Eğer bu uygulama sorununuzu çözmediyse sistemi geri yükleme özelliği ile bilgisayarınızı önceki tarihe getirip geçici çözüm sağlayabilirsiniz.