Genel

Ucuz Uçak Bileti Almanın Püf Noktaları

Ucuz Uçak Bİleti

Yoğun iş hayatının sıkıntılarından ve yorgunluğundan kurtulmak için birçok kişi daha yıl sonu gelmeden tatile gitme hayali kurar. Fakat seyahat etmek masraflı olduğu için-özellikle uçak biletleri çok pahalıdır-bazen bu hayalimiz istemeden de olsa suya düşebilir. Ama artık planlarınızı iptal etmek ya da ertelemek zorunda değilsiniz. Çünkü seyahat masrafını en aza indirmenizi sağlayacak ucuz uçak bileti satın almanın püf noktalarına değinmek istiyorum.

Erken rezervasyon yapın. Erken rezervasyon yaparak seyahat masrafını büyük oranda azaltabilirsiniz.

Gidiş-dönüş bileti için farklı havayolları firmalarını deneyin. Fiyat karşılaştırması yaparak en uygun şirketten biletinizi satın alabilirsiniz.

Havayolu şirketlerini veya seyahat bloglarının e-bültenlerine abone olun, bu sayede kampanyalardan haberdar olursunuz.

Sabah erken saatlerdeki uçuşları ya da gece uçuşlarını tercih edin. Bu uçuşlarda biletler daha uygundur.

Farklı havalimanlarını tercih edin. Zira bazı havalimanlarında biletler daha ucuz olabiliyor.

Farklı havayolu firmalarını tercih edin. En uygun uçak biletini satışa sunan firmayı tercih ederek de uçak biletinden tasarruf sağlayabilirsiniz.

Belirli dönemlerde belirli şehirlere seyahat etmeyi seçin.

Biletinizi satın almadan önce uçak bileti arama motorlarını kullanın.

Tatil planınızı esnek planlayın. Hafta sonu biletler daha pahalı olduğundan hafta içi seyahat etmeye çalışın. Ayrıca Temmuz ve Ağustos ayları popüler tatil dönemleri olduğu için bu dönemlerde biletler daha pahalı olacaktır. O yüzden Haziran başı, Mayıs ve Eylül ayları daha ucuza seyahat edebilirsiniz.

Her ülkenin ve şehrin rezervasyon için uygun dönemleri vardır. Bu dönemleri takip ederek en uygun zamanda biletinizi satın alabilirsiniz.

Ucuz bilet satın almanın püf noktalarına değindim. Artık ulaşım masraflarını en aza indirmek sizin elinizde. Özellikle yurtdışı ucuz uçak bileti satın almak isteyenler bu fikirleri uygulayarak seyahat masraflarından tasarruf sağlayabilir. Kim daha ucuza tatil yapmak istemez ki?