Sosyal Medya

Snapchat’e Karşılık Olarak Facebook Slingshot Uygulaması

Sosyal medya devi olan Facebook Snapchat uygulamasında ki gelecek potansiyelini görmesi ile birlikte satın almak istemişti. Fakat Snapchat Facebook’un bu isteğine olumsuz yanıt vermişti. Snapchat, bir fotoğrafı aynı uygulamayı kullanan bir arkadaşınıza gönderebildiğiniz ve gönderdiğiniz kişinin o fotoğrafı en fazla 10 saniye görebildiği bir uygulamadır. Snapchat uygulamasında gönderilen fotoğraflar telefonda herhangi bir yere kayıt edilmiyor.

Sosyal medya devi olan Facebook’a Snapchat’in olumsuz yanıt vermesi sonucunda Facebook Camera ve Facebook Poke gibi uygulamalar boş yere geliştirilmiş olup ilgi görmemeleri ile birlikte kaldırılmak zorunda kalınmıştı. Ancak Facebook pes etmeyip Snapchat’i olumsuz yanıt vermesi ve sonrasında olanlardan sonra uzun süredir üzerinde çalıştı Slingshot uygulamasını sessiz bir şekilde yayınladı. Facebook, Snapchat’i alanında yalnız bırakmak konusunda kesin kararlı.

FACEBOOK SLINGSHOT UYGULAMASI NEDİR?

Facebook’un Slıngshot uygulaması Instagram, Vine ve Snapchat uygulamalarının karıştırılmış bir hali. Facebook’un Snapchat gibi diğer uygulamalardan ayrılan bu Slinshot uygulamasının en önemli özelliği, sizinle paylaşılan resme erişmek istiyorsanız sizinde karşı tarafa fotoğraf paylaşamı yapma zorunluluğunuzun olmasıdır.

Slingshot uygulamasının yaratıcılarından biri olan Will Ruben, gönderilen fotoğrafa erişmek istiyorsan sen de fotoğraf gönder mantığına ilişkin olarak, “Kimse izleyici olarak kalmayacak ve uygulama kullanıcıları yaratıcılıklarını konuşturacak.” Açıklamasında bulundu.

Facebook Slingshot uygulamasında Snapchat uygulamasındaki fotoğrafın 10 saniye sonrasında silinme olayı söz konusu değil. Kullanıcı fotoğrafı silmediği takdirde dilediği zaman fotoğrafı görüntüleyebilir. Facebook’un Slingshot uygulamasında fotoğraf kendi kendine yok olmuyor.

Facebook Slingshot uygulamasında video, fotoğraf ve metinleri süslü bir şekilde gönderebilirsiniz. Size gelen fotoğraflar üzerinde de düzenlemeler yapabilirsiniz.

Facebook Slingshot uygulamasını hem Android sürümünden hem de İOS sürümünden indirebilir ve uygulamayı kullanarak uygulamaya daha hakim olabilirsiniz.