Genel

SDÜ Uzaktan Eğitim Bilgisayar Mühendisliği

YGS sınavının yaklaştığı şu günlerde merakla herkes üniversiteleri ve bölümleri incelemeye başlamıştır. Bilgisayar mühendisi olmak birçok kişinin hayalidir ancak çoğumuzun okul dışında da bir hayatı bir iş ortamı vardır ve bu ortamı şartlar gereği bırakamıyoruzdur. Bu yazımda sizlere belirttiğim gibi bir hayatı olan kişiler için büyük avantaj olan Uzaktan Eğitim Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden bahsedeceğim.

Düzeltme : 2014 yılı itibariyle kontenjan verilmediği için öğrenci alınmayacak Uzaktan Eğitim Bilgisayar Mühendisliği Lisans eğitimi veren Bölümlere. Ancak bu yazıyı okuyarak diğer üniversitelerdeki uzaktan eğitim bölümleri ile ilgilide bilgi sahibi olabilirsiniz.

SDÜ Uzaktan Eğitim Bilgisayar Mühendisliği

Uzaktan Eğitim Bilgisayar Mühendisliği ülkemizde 3-4 üniversite de bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de Süleyman Demirel Üniversitesidir. Uzaktan Eğitim bölümleri aslında çok avantajlı bölümler olmasına rağmen daha ülkemizde yaygınlaşmadığı için puan ve sıralamaları pek yüksek değildir. Rahat bir şekilde bu bölümlere yerleşebilirsiniz.

Gelelim nasıl bir eğitim sistemi olduğuna. Bu bölümde Matematik ve özellikle fizik temeli olmayan kişiler zorlanacaktır. Her ne kadar eğitim portalı üzerinden ders dinleseniz de yine de birebir dersin yerini tutmamaktadır. Burda hocaları kötülemiyorum okulumuzun hocaları gayet güzel. Hepsinden memnunum. Uzaktan eğitim dendiği zaman birçok kişinin aklına gelen hiç okula gitmemek gibi bir düzen yoktur burada. Minimum haftada bir gün devam zorunluluğu olan derslerinizden dolayı okula gelmeniz gereklidir. Diğer birçok ders internet üzerinden bahsettiğim  eğitim portalından izlenebilmektedir ve burda devam zorunluluğu yoktur(Benim önerim hiç aksatmayın dersleri). Sınavlar normal okuldaki gibi birebir yapılmaktadır ve genellikle vize sınavları bir hafta final sınavları iki hafta sürmektedir. Bunlar artılarıydı bölümün.

Eksilerine gelelim.Harç ücreti 2013-2014 yılında dönem başında 768TL ama diğer senelerde ne olur bilemiyorum. Erasmus yok. Burs ve kredi alamıyorsunuz ve yurt-kur yurtlarından çok muhtaç sahibi değilseniz yararlanamıyorsunuz.

Kısacası herşey bu kadar.  Merak ettiğiniz herşeyi yorum kısmına yazabilirsiniz. Yardımcı olmaya çalışırım.

Süleyman Demirel Üniversitesi Tanıtım Videosu