İnceleme

LG G6 Çıkış Tarihi ve LG G6 Özellikleri

LG G6 Çıkış Tarihi

Güney Koreli teknoloji devi LG’nin sıradaki amiral gemisi LG G6 modeli olacak ve 2017 yılında satışa çıkacak. Her ne kadar bilgilerimiz şimdilik kısıtlı olsa da, elimize geçen bazı söylentilerle cihazın tahmin ettiğimiz özelliklerini gözler önüne serdik.

LG G6 Çıkış Tarihi

Şu nokta kesin ki, 26 Şubat 2017’de Barcelona’da düzenlenecek olan mobil kongre MWC 2017’de LG G6 da duyurulacak. Basın konferansında ortaya çıkmasını beklediğimiz telefon için aynı zamanda firmadan bir YouTube videosuyla da doğrulama gelmişti.

Telefonun 26 Şubat’ta ortaya çıkacağını varsayarsak, ya Şubat sonu ya da Mart ayının ilk iki haftasında LG G6 resmen satışa çıkacak diyebiliriz.

LG G6 Özellikleri

LG G6 Özellikleri

Lüks bir görünümle ve metal kasayla gelmesini beklediğimiz LG G6 muhtemelen 148.8 x 72.3 x 8.3mm boyutlarında olacak ve LG G5’e benzeyecek. Cihazda bu sefer 5.7 inç Quad HD LCD ekran bekliyoruz ve muhtemelen ekran, çerçevenin yüzde 90’ını kaplayacak.

564 piksel derinliği beklediğimiz telefon, muhtemelen yine başarılı bir kamerayla gelecek. Çift lensli bir kamera beklenirken, diğer teknik ayrıntıları hakkında fikrimiz yok. Fakat kaliteli, çıkarılabilir bir batarya da LG G6’dan beklenenler arasında.

Snapdragon 821 işlemci çipsetiyle beklenen LG G6’da, minimum 4 GB RAM olacaktır fakat bu miktarın artması da olası. Ayrıca batarya durumunu bilmesek de, kablosuz hızlı şarj özelliğiyle cihazınızı yüzde 50 şarja 30 dakika içinde getirebileceksiniz. Bu teknoloji daha önce Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modellerinde de kullanılmıştı. Buna rağmen Qualcomm Snapdragon 835 çipset kullanılmaması hayal kırıklığı yaratabilir çünkü onun çıkışıyla birlikte, Snapdragon 821 eskiyen bir donanım olacak.

Son iPhone 7’de bildiğiniz gibi 3.5mm kulaklık girişi kaldırılmıştı ve bu büyük olay yaratmıştı. LG G6 ise kulaklık girişine sadık kalacak ve sevenlerini kablosuz kulaklık satın almaya mahkum etmeyecek.

LG G6 Fiyatı

LG tarafından yapılan açıklamaya göre G6’nın fiyatı LG G5 ile benzer seviyede olacak. Yurt dışında 500-600 dolardan satışa sunulmasını beklediğimiz telefonun fiyatı yine de bir önceki örnekte olduğu gibi kısa sürede düşüş yaşayacaktır. Türkiye fiyatı olarak ise 2500 TL gibi bir etiket bekleyebiliriz.