Genel

İnternet Evlilik Hayatını Kötü Yönde Etkiliyor

İnternet Evlilik Hayatını Kötü Yönde Etkiliyor

Hayatımızda önemli bir yere sahip olan sosyal paylaşım siteleri göründüğü kadar masum değil. Paylaştığımız her bir yazının ve fotoğrafın bundan 10 sene sonra karşımıza çıkabileceğini öğrenseydiniz, ne yapardınız? Bugün iş görüşmelerinde bile sosyal paylaşım sitelerindeki paylaşımlarımız da değerlendirmekte. Dolayısıyla internet ortamına paylaştığımız her bir bilginin zaman içerisinde unutulduğunu düşünmek hata olur.

Bilinçli internet ve sosyal paylaşım sitelerini kullanmayan insanların sayısı maalesef çok fazla. Günümüzde bu tür sitelerden çocuk, genç kız gibi masumları hedef alan kişileri eminiz haberlerden görmüş olmalısınız. Hal böyleyken bizlerin internet gibi herkese açık bir alanda dikkatli ve bilinçli bir şekilde paylaşımlarda bulunmamız büyük önem taşıyor.

Haliç Üniversitesi’nde öğretim üyesi olan Prof. Dr. Osman Özsoy, Erzurum’da düzenlenen Medya ve Mahremiyetin Sınırları adlı sempozyumda internet ve mahremiyet arasındaki yakın ilişkiyi ele alarak, çiftleri bekleyen büyük tehlike konusunda da halkı bilgilendirdi.

Osman Özsoy, yapılan araştırmalara göre yaklaşık 10 sene kadar önce hayatımızda olmayan internetin artık hayatımızda büyük önem kazandığını ve ne yazık ki her beş boşanmadan dördünün ise boşanma sebebi olduğunu söyledi.

Dolayısıyla çiftlerin bilinçli internet kullanımına önem vermeleri, birbirlerine güvenmeleri ve birbirlerine daha çok vakit ayırmaları sağlıklı ve uzun bir evlilik için büyük önem taşımaktadır.