Instagram Sosyal Medya

Instagram Yeni Reklam Modellerini Test Ediyor

instagram 3d touch ve apple pay

Piyasaya çıkar çıkmaz kısa sürede adından sıklıkla söz ettiren ve dünyanın en büyük sosyal medya platformları arasında gösterilen instagram, yeni reklamlarının testini denemeye devam ediyor. Uygulama içerisinde vermiş olduğu reklamlar aracılığında 3D Touch ve Apple Pay desteğini kullanıcılarına sunmaya hazırlık yapıyor. İnteraktif ortamlar üzerinde reklam dönemine kendisini hazırlayan instagram için tüm detaylar makalemizde yer almaktadır.

Faaliyete geçmesiyle birlikte milyonlarca kullanıcıya hizmet eden ve en güzel fotoğraf anlarını Selfie ile buluşturmasını sağlayan instagram, 2012 yılında çıkan bir haberler Facebook bünyesi tarafından satın alındığını öğrenmiştik. 1 Milyar kullanıcı kitlesi bulunan instagram, hepimizin bildiği gibi en büyük fotoğraf paylaşma uygulaması olarak yerini almış ve hızla büyüyen yapısıyla tüm dikkatleri üzerine çekişti. Özellikle son zamanlarda Apple cihazlarına karşılık yapmış olduğu çalışmalarla adını duyuran ve özellikle de iPhone 6S ve 6S Plus modellerine gelmiş olan 3D Touch özelliğini ön planda tutarak çalışmalarını sürdürüyor. Bu işlem sayesinde yeni uygulamalarını satın alma işlemini arttırarak kazanç sistemini genişletmek ve müşteri portföyünü yükseltme peşinde olduğunu anlayabiliyoruz.

iPhone cihazlarında bulunan 3D Touch özelliği sayesinde reklamların üzerine tıklaması ve etkileşime geçmesini sağlamış olacak. Bu etkileşimde bulunan kullanıcılarının Apple Pay aracılığı ile satın alma işlemini sunmayı hedefliyor.

Instagram, geçmişe yönelik yapmış olduğu her türlü hamlesinde başarılı olmuş, gerek IOS gerekse ANDROID alt tabanlı hazırlamış olduğu sistemler ile kullanıcılarını her zaman sevindirmeyi başarmıştı. Ara sıra yaşanan bazı problemlerden ötürü, Android platformları üzerinde yer alan sıkıntıları IOS platformu üzerinde yaşamaması, IOS cephesine daha fazla yakınlaşmasının en büyük sebebi olarak ifade ediliyor. Gerek yazılım güvenliği, gerekse kendisine has yazılım türüyle kullanıcılarına tamamen güveni yansıtan Apple firması, bu avantajını her türlü platformlar üzerinde kullanmayı çok iyi biliyor. Şimdilerde ise kullanıcıları için yeni bir instagram anlaşmasının eşiğinde ve kullanıcılarına en iyi hizmeti verebilmesi adına her şeyi düşünen alt yapı sistemini bizlere yansıtmak ve güvenilir alışverişin keyfini yaşatmak adına çalışmaları sürmektedir.