Akıllı Saat İnceleme Mobil

Huawei Watch 2 Çıktı!

Huawei Watch 2 Çıktı!

Huawei Watch 2 2018 modeli resmi olarak tanıtıldı. Kullanıcıların Watch 3 hayallerini boşa çıkartan Huawei’nin yeni akıllı saat modeli, daha önce açıklandığı gibi bağlantı seçeneklerinde gerçekleştirilen küçük yenilikler haricinde ciddi bir farklılık sunamıyor.

Giyilebilir cihaz ürünlerinin %6’lık payını elinde bulunduran Huawei’nin yeni akıllı saati nano-SIM, e-SIM ve bunlara ek olarak Bluetooth bağlantılı bir versiyon ile kullanıcıların beklentilerini karşılamaya çalışıyor. Şimdi, Huawei Watch 2 2018 modelinin özelliklerine yakından bakalım.

Huawei Watch 2 2018 Özellikleri

Watch 2, 1.2 inç boyutundaki OLED ekranında 390×390 piksel çözünürlük sunuyor. Önceki modellerde de kullanılan Snapdragon 2100 işlemcisinden güç alan cihaz, işlemci konusunda maalesef iki yıl öncesinin teknolojisini kullanıyor. Snapdragon 2100’e 4 GB depolama alanı ve 768 MB RAM destek oluyor.

IP68 sertifikasıyla suya ve toza karşı dayanıklı olan cihaz, sahip olduğu NFC bağlantısı ile özellikle Çin’de popüler olan Ali Pay ve Huawei Pay gibi ödeme sistemlerini destekliyor. Dahili GPS özelliği sayesinde spor faaliyetlerinizi gerçek zamanlı olarak takip eden cihaz, koşunuz sırasında kalp atış hızınızı takip edebildiği gibi gece saatlerinde uyku kalitenizin raporunu sunabiliyor.

420 mAh kapasiteli bataryasından güç bulan Huawei Watch 2, mobil bağlantı ile ortalama 1 gün pil ömrü sunuyor. Mobil bağlantı aktif edilmediği zamanlar da ise bu süreye 12 saat daha ekleniyor.

Çin’de satışa çıkan cihazın fiyatı 310 dolar olarak belirlenmiş. Yalnızca Bluetooth bağlantısı sunan model ise 240 dolar fiyat etiketiyle satılıyor.