İnceleme

Huawei P10 Çıkış Tarihi ve Huawei P10 Özellikleri

Huawei P10

Dünyanın en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi olsa da, Batı bölgelerinde Huawei adı pek fazla duyulmuyor. Buna rağmen firma giderek büyüme kat ediyor ve Huawei P9 gibi modellerle de dikkatleri üstüne çekiyor. Yenilikçi bir kamera ve memnun edici fiyatla çıkış yapan P9, müşterilerin beğenisini kazanmıştı. Firmanın 2017 yılındaki en büyük umudu ise hiç şüphesiz Huawei P10 olacak. Biz de Huawei P10’a dair elimizdeki tüm verileri topladık.

Huawei P10 Çıkış Tarihi

Yeni P10 beklediğimizden daha erken bir tarihte gelebilir. Huawei, yaptığı açıklamada Şubat ayında düzenlenecek olan MWC 2017 fuarındaki basın konferansında, dünya çapında ses getirecek bir amiral gemisi cihaz duyuracaklarını dile getirdi.

Mate 9 çıkalı aradan zaman geçti ve P9 da geçtiğimiz yıl Nisan ayında çıkmıştı. Dolayısıyla Huawei P10 da muhtemelen MWC 2017’de duyurulacak ve Nisan ayı gibi de raflarda yerini alması bekleniyor.

Huawei P10 Çıkış Tarihi

Huawei P10 Fiyatı

Huawei P10’a dair en iyi ihtimal P9 ile aynı fiyattan satışa çıkacak olması. Huawei P9’un Lite modelleri ülkemizde yaklaşık 1000 TL’den satılırken, 32GB’lık P9 ise şu anda yaklaşık 2000 Lira civarında. Huawei P10’un da yurt dışında 530 dolar fiyat etiketiyle satılması beklenirken, Türkiye’ye gelişinde tabii ki ek vergiler de binecektir.

Huawei P10 Ekranı

Son söylentilere göre Huawei P10’da 5.5 inçlik Quad HD, kıvrımlı bir ekran yer alacak. P9 bu yönüyle diğer amiral gemisi cihazlara göre geride kalıyordu. Çünkü rakiplerinde Quad HD ekran varken, P9’da sadece Full HD br ekran vardı fakat görünüşe göre işler Huawei P10 ile değişecek.

Ayrıca cihazın tasarımının Samsung Galaxy S7 Edge’e benzeyeceği ve kıvrımlı bir ekrana sahip olacağı da söyleniyor.
Huawei P10 Ekranı

Huawei P10 Teknik Özellikleri

Yeni amiral gemisinin tamamen metal bir kasa ve parmak izi tarayıcısıyla geleceği söyleniyor. Çift lensle çıkacağını tahmin ettiğimiz Huawei P10’da muhtemelen 12MP arka kamera, 8MP ön kamera ve kablosuz hızlı şarj özelliği yer alacak.

6GB RAM, güçlü bir Kirin 960 işlemci çip seti, 256GB’a kadar hafıza ve tabii ki Android Nougat 7 işletim sistemi de diğer özellikler arasında.