İnceleme Oyun

GTA 6 Hakkında Her Şey ve GTA 6 Çıkış Tarihi

GTA 6 Çıkış Tarihi

Her ne kadar Rockstar Games, Red Dead Redemption 2 duyurusu yaparak herkesi heyecanlandırsa da, bu bizi GTA 6’yı beklemekten alıkoymayacak. Tüm zamanların en büyük oyun serilerinden birisi olan Grand Theft Auto’da, yeni oyunun çıkışından bu yana üç sene geçti. Peki GTA 6 ne zaman çıkacak?

GTA 6 Çıkış Tarihi – Ne Zaman Oynarım?

Beklenen vahşi batı oyunu Red Dead Redemption, 2017 yılının sonbahar aylarında satışa sunulacak. Bu da demek oluyor ki GTA 6 için ekstradan biraz daha beklememiz gerekecek. Hatta bazı raporlara göre bu bekleyiş 2020 senesine kadar bile sürebilir.

Kaldı ki, bekleyişin uzun sürmesi gayet mantıklı çünkü Rockstar hala GTA Online’ı büyük ölçüde destekliyor ve oyunun çıktığı 2013 Eylül ayından bu yana GTA Online için yeni içerikler yayınlamaya devam ediyor.

Eğer Red Dead Redemption 2’nin online bileşenleri de tıpkı GTA Online gibi etkili olursa, şüphesiz Rockstar Games bütün eforunu birkaç sene bu oyunlara harcayacaktır. Kısacası, yeni GTA oyununu yakın bir tarihte beklemeyin. Önümüzde henüz birkaç sene daha var.

GTA 6 Fragmanı Ne Zaman Çıkar?

Rockstar Games bu tip konularda ser veriyor sır vermiyor. Şu anda yayınlanan bir fragman yokken, yakın tarihte de göreceğimizi sanmıyoruz. Muhtemelen duyurudan birkaç gün önce ufak bir teaser fragman yayınlanacaktır fakat emin olun ki, öyle bir durumda zate kulağınıza gelir.

GTA 6 Nasıl Olacak?

GTA 6 Nasıl Olacak?

GTA 6 ile ilgili şu anda bildiğimiz tek şey geliştirme sürecinde olduğu. Üstelik oyun muhtemelen henüz şu an sadece ilk aşamalarında ve daha alınacak çok yol var. Rockstar Başkanı Leslie Benzies, 2013 yılında Develop dergisiyle yaptığı bir röportajda ‘GTA 6 ne zaman çıkacak bilmiyoruz ama bazı fikirlerimiz var’ şeklinde konuşmuştu.

Buradan çok fazla çıkarımda bulunamasak da, emin olduğumuz tek şey, tıpkı beşinci oyunda olduğu gibi GTA 6 da yeri göğü sallayacak. Oyun teknolojilerinin de o tarihe kadar giderek gelişeceğini düşünürsek, kesinlikle harika bir yapım olacağını tahmin edebiliriz.

GTA 6 Nerede Geçecek?

Her ne kadar henüz bir konsept yayınlanmasa da, yeni haritanın devasa olacağını tahmin edebiliriz. Hatta öyle söylentiler var ki, GTA 6’nın tek bir şehirde değil tüm Amerika’da geçeceği dahi dillendiriliyor. Ayrıca yine geçmiş zamana dönülüp, 70’li yıllar temasının işlenmesi de olası.