Android Mobil

Galaxy Note 9 Çıkış Tarihi İki Hafta Ertelendi!

Galaxy Note 9

Samsung’un uzun süredir gündemdeki yerini kaybetmeyen yeni akıllı telefon modeli Galaxy Note 9, şaşırtıcı bir haberle gündemi sarstı.

Firmanın Galaxy Note 9 modelini Temmuz ayınının sonlarında lanse edeceği düşünülüyordu, yani tasarımı tamamlanmış olan ve üretime alınması beklenen model, küçük bir tasarım güncellemesi ile karşılaşacak gibi gözüküyor.

Alınan bilgilere göre Samsung Elektronik başkan yardımcısı rolündeki Lee Jae-yong, cihazın OLED ekranının korumasını sağlayan camın inceltilmesini talep etmiş. Çin’de yaptığı bir sektör araştırmasının ardından bu değişikliğin yapılmasını isteyen Lee Jae-yong, böylelikle telefonu elde tutmanın daha kolay bir hal düşünüyor. Oppo ve Vivo tarafından üretilen birkaç telefonu kullandıktan sonra bu kararı aldığını belirten yönetici, telefonun çıkış tarihini ertelemek zorunda kaldı. Yapılan değişiklik sayesinde telefon hem biraz daha incelecek hem de kullanımı daha rahat olacak.

Ağustos sonunda tanıtılması beklenen Galaxy Note 9 açıkladığımız iyileştirmeler yüzünden iki hafta ertelenecek fakat telefonun bu şekilde daha kullanışlı olacağı düşünülüyor. Geçtiğimiz günlerde günlerde 8 GB RAM ve 512 GB hafıza sunan bir versiyonun da çıkabileceği söylenen cihaz, özellikle Samsung meraklıları tarafından heyecanla bekleniyor.