İnceleme

En İyi Öğrenci Laptopları 2017

Asus Zenbook UX305

Asus Zenbook UX3056.jenerasyon Intel Core m3 ve Core m5 işlemcisi kullanan, 8GB RAM’le gelen 13.3 Full HD ekranlı Asus Zenbook UX305, gayet başarılı bir ultrabook seçeneği. Performansıyla ve inanılmaz dercede ince-hafif yapısıyla dikkat çeken cihaz, MacBook Air için iyi bir alternatif. Şu anda piyasada alınabilecek en iyi ultrabook cihazlardan olan üründe aynı zamanda 512GB SSD saklama alanı da mevcut.

Eğer hem ergonomik, hem de genel kullanıma uygun bir dizüstü bilgisayar arayışındaysanız Asus Zenbook UX305 kesinlikle önerebileceğimiz modeller arasında.

HP Chromebook 14

HP Chromebook 14

6.nesil Intel Celeron işlemciyle gelen ve 2-4GB arası RAM seçeneklerine sahip olan HP Chromebook 14, oldukça dengeli bir Chromebook modeli. 14 inçlik HD ve Full HD ekran seçenekleriyle gelen ürün, özellikle kusursuza yakın klavyesi ve touchpadiyle dikkat çekiyor. Tek eksiği düşük batarya ömrü olsa da, genel kullanım için ideal bir laptop olduğunu söylemeliyiz.

Apple MacBook Pro

Apple MacBook Pro

6.nesil Intel Core i5 ve i7 işlemci seçenekleri sunan Apple MacBook Pro, 13.3 inç WQXGA ekranıyla dikkat çekiyor. 1TB’a kadar SSD desteğinin de olduğu ürün, kusursuza yakın ekranı ve devasa büyüklükteki trackpadiyle ve Touch Barıyla dikkat çekerken, klavyesi ise o kadar başarılı değil. 7 saatin üzerinde batarya ömrü sunan ve sadece 1.37 kg ağırlığında olan yeni Apple MacBook Pro, öğrencilerin zevkle kullanacağı bir cihaz. Cihazın 15.6 inç olan ve ATI harici ekran kartlı modeli de bulunmakta olup Apple MacBook Pro cihazlarının tek eksi olarak gördüğümüz yanı fiyat bakımından yazımızda geçen diğer cihazlara göre üst noktalarda yer almasıdır.

Ayrıca yeterince üst düzey olarak görülmeyen yeni Apple MacBook Pro cihazları 2017 yılı içerisinde yeni nesil Kaby Lake kod adlı 7.nesil işlemcilerle yenilerek kullanıcılara sunulabilir.  Çıkması düşünülen yeni 7.nesil Intel işlemciye sahip Apple MacBook Pro cihazlarının Touch Bar sevmeyen kullanıcılar içinde ek olarak Touch Bar içermeyen modelinin çıkacağı söylentiler arasında.

Acer Chromebook 15

Acer Chromebook 15

Celeron ve Core i5 işlemci seçeneklerine sahip olan 15.6 inç büyük ekranıyla dikkat çeken Acer Chromebook 15, yüksek işlem hızlarına ve uzun bir batarya ömrüne sahip. Muadillerine nazaran daha ucuz olan ürünün eksikleri ise fazla ağır olması ve klavyesinin pek başarılı olmaması.

Lenovo IdeaPad Y700

Lenovo IdeaPad Y700

6.jenerasyon Intel Core i5 ve i7 işlemci seçenekleri sunan, Nvidia GeForce GTX 960M ekran kartıyla aynı zamanda güncel oyunları da rahatlıkla oynayabileceğiniz Lenovo IdeaPad Y700, 15.6 inçlik Full HD IPS ekrana sahip. Muhteşem bir görünüme ve uzun batarya ömrüne sahip cihazda ethernet portu da mevcut.

Lenovo IdeaPad Y700’ün tek eksiği ise trackpad tuşlarının çok kötü olması ve cihazın fazla ağırlığı.

2017 yılının yarıyıl tatiline girdiğimiz şu dönemlerinde alınabilecek En İyi Öğrenci Laptopları nelerdir bunları inceledik. Diğer yazılarımızda görüşmek dileğiyle.