İnceleme

En İyi Android Telefon Seçenekleri 2017

Android Telefon Seçimi

En iyi Android telefon hangisi? 2017 yılında telefon almayı düşünenler için şu an eldeki en iyi seçenek Samsung Galaxy S7 Edge gibi gözükse de, siz paranızı hangisine yatıracaksınız? Tabii bir yandan da yeni telefonlar çıkacak ve insanlar bekleyip beklememek konusunda kararsız kalıyor.

2017 yılında bir Android telefonda en azından Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi, ince ve hafif metal bir kasa, Quad HD IPS ekran, Snapdragon 820 üstü bir çipset, parmak izi tarayıcısı ve 4 GB RAM bulunması gerekiyor. Tabii ki hafıza alanı, kamera ve batarya özellikleri de cabası.  Peki şu an eldeki en iyi Android telefon seçenekleri neler?

Samsung Galaxy S7 edge

Samsung Galaxy S7 edge

Her ne kadar bazı özellikleri önceki cihazlardan alınma olsa da, microSD kart desteği ve su geçirmez özelliğiyle Galaxy S7 Edge büyük beğeni topladı. Samsung sevenleri memnun eden telefon, her ne kadar çıkarılabilir bataryaya sahip olmasa da artık pili eskiye nazaran çok daha iyi gidiyor. Yeni kamerası da hesaba katılınca, eğer sizin için ekranı çok büyük gelmezse Galaxy S7 Edge mükemmel bir seçim olacaktır. Bizim de bu yıl için şimdiye kadarki en büyük favorimiz S7 Edge.

Samsung Galaxy S7

Samsung Galaxy S7

Edge modelini büyük bulanlar veya daha uygun fiyatlı bir telefon arayanlar için Samsung Galaxy S7 ideal bir telefon. Kaldı ki Galaxy S6 da geçtiğimiz yılın en iyi telefonlarından birisiydi. Çıkarılabilir batarya, su geçirmez özellik ve pil ömrüyle müşterilere istediklerini veren Samsung, Galaxy S7 ile hedefi tam 12’den vurmayı başardı.

LG G5

LG G5

Modüler tasarımıyla en radikal telefonlardan birisi olan LG G5, oldukça yenilikçi bir telefondu ve ilginç de özelliklere sahip. Her ne kadar çeşitli eleştiriler alsa da, gerek performansıyla, gerek kamerasıyla seçilebilecek en iyi Android akıllı telefonlar arasında yer alıyor.

OnePlus 3T

OnePlus 3T

Maalesef ülkemizde satılmayan bu güzide cihazı, yurt dışından alma şansınız varsa kesinlikle öneririz. Modern bir telefonda olması gereken her şey OnePlus 3T’de var: ince, hızlı ve bol performanslı! Batarya ömrü ortalamanın üstündeyken, OnePlus 3T aynı zamanda kamerasıyla da harika görüntüler çıkarıyor. Eğer Galaxy S7 serisi veya LG G5 dışında amiral gemisi bir Android telefon arıyorsanız kesinlikle değerlendirmenizi öneririz.

Xiaomi Mi5s

Xiaomi Mi5s

Xiaomi Mi5s yeterince ilgi toplayamasa da, geçtiğimiz yıl herkesin sahip olmak isteyeceği bir amiral gemisiydi ve işin ilginç yanı, muadillerine oranla fiyatı çok daha düşüktü. İnanılmaz bir kasa kalitesi, yüksek performansı, batarya ömrü, geniş saklama alanı ve bağlantı seçenekleriyle Xiaomi Mi5s kesinlikle denenmesi gereken bir cihaz.