Apple MacBook

Apple Ücretsiz MacBook Tamiri Yapacak

Apple Ücretsiz MacBook Tamiri Yapacak

Her konuda kullanıcılarına sunduğu destek hizmeti ile dikkatleri üzerine çeken Apple markası şimdi de ücretsiz olarak MacBook tamiri yapacak. Apple tarafından 2015 ve 2017 yıllarında üretilerek satışa sunulan MacBook ve MacBook Pro cihazların pek çoğunda kelebek tipi anahtar mekanizması yer alıyor. Klavye için kullanılan bu mekanizma ise kullanıcılardan oldukça fazla şikayet alıyor.

Apple, Ücretsiz Olarak Tamir Hizmeti Sunacak!

2015 ve 2017 yıllarında klavyesinde kelebek tipi anahtar mekanizması kullanılarak üretilen MacBook ve MacBook Pro cihazlarda kullanıcıların peş peşe tuş çalışmama hatası ile ilgili olumsuz geri bildiriminden sonra Apple konu ile ilgili çözüm programını açıkladı.

Apple tarafında resmi olarak açıklanan ve cihaz kullanıcılarına da bildirilen durum ile ilgili işlemlerin ise tamamen ücretsiz olacağı belirtildi.

Ücretsiz Değişim Olmayacak!

Apple MacBook ve MacBook Pro kullanan ve klavyelerindeki mekanizmadan kaynaklanan problem ile ilgili pek çok kullanıcı cihaz değişimi talebinde bulunmuştu. Ancak Apple sorun ile ilgili hatayı kabul eder iken cihaz değişimi değil ücretsiz tamir hizmeti sunacağını açıkladı. 2015 ile 2017 yılları arasında MacBook veya MacBook Pro sahibi olan ve bu problemi yaşayan kullanıcıların en yakın Apple Store veya Apple Yetkili Servis Sağlayıcısına başvurması gerekiyor.

Apple bu konuda kullanıcıların gösterebilecekleri bazı olumsuz davranışları da düşünerek hareket ettiğini belirtelim. Satın aldığınız ve faturası ile birlikte Apple Store veya Apple Yetkili Servis Sağlayıcısına getirmiş olduğunuz cihazınız öncelikle çeşitli test ve kontrol aşamalarından geçecek. Eğer cihazınızdaki mevcut tuş problemi herhangi bir sıvı kaynaklı veya fiziksel darbe ile oluşmamış ise ücretsiz olarak tamir edilecek. Apple tarafından ücretsiz olarak tamiri yapılabilecek olan modeller ise şu şekilde açıklandı;

  • MacBook (Retina, 12 ­inç, 2015 başı)
  • MacBook (Retina, 12­ inç, 2016 başı)
  • MacBook (Retina, 12 inç, 2017)
  • MacBook Pro (13­ inç, 2016, 2 Thunderbolt 3 portu)
  • MacBook Pro (13 inç, 2017, 2 Thunderbolt 3 portu)
  • MacBook Pro (13 inç, 2016, 4 Thunderbolt 3 portu)
  • MacBook Pro (13 inç, 2017, 4 Thunderbolt 3 portu)
  • MacBook Pro (15 inç, 2016)
  • MacBook Pro (15 inç, 2017)